بزرگداشت روز جهانی رادیولوژی

بدون دیدگاه

به گزارش روابط عمومی ، همزمان با 17 آبان 8 نوامبر مصادف با روز جهانی رادیولوژی از پرسنل زحمتکش واحدهای رادیولوژی و سی تی اسکن بیمارستان خانواده ،تقدیر و تشکر به عمل آمد .

در این مراسم آقای غضنفری مدیرعامل و دکتر غیبی رییس بیمارستان خانواده اصفهان ضمن تبریک روز جهانی رادیولوژی از زحمات پرسنل واحد های رادیولوژی و سی تی اسکن بویژه در ایام شیوع بیماری کرونا تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

دستگاههای رادیولوژی

شکل کلی دستگاههای رادیولوژی بسته به اینکه به چه منظوری (تشخیصی یا درمانی) ساخته شده باشند، فرق می‌کند. ولی بطور کلی در یک دستگاه رادیولوژی عمومی لامپ تولید کننده اشعه ایکس با بازویی به پایه‌ای که می‌تواند در مسیرهای مختلف حرکت کند وصل شده تا بتوان اشعه ایکس را بطور دلخواه در جهات متفاوت متمرکز نمود. در این دستگاهها گذشته از امکاناتی که برای پرتو درمانی و یا تابش پرتوها برای عکسبرداریها فراهم شده است، گاهی وسایلی نیز برای رؤیت همزمان تصویر قسمتی از بدن که مورد تابش اشعه قرار گرفته، استفاده می‌شود.

روشهای تصویری مورد استفاده در پرتوشناسی

روش‌های زیر برای تشخیص مورد استفاده یک رادیولوژیست میتوانند قرار بگیرند:

روشهای پرتوی یونیزان

 • رادیوگرافی

 • فلوئوروسکپی

 • مقطع‌نگاری رایانه‌ای

 • ماموگرافی

 روشهای پرتوی غیر یونیزان

 • ام آر آی

 • سونوگرافی

 • مقطع‌نگاری همدوسی اپتیکی

سایت تصویربرداری بیمارستان خانواده اصفهان (رادیولوژی، سونوگرافی، سی تی اسکن، سنجش تراکم استخوان)

رئیس بخش : آقای دکتر کامران حامی

مسئول فنی : آقای دکتر کامران حامی

مسئول واحد : خانم سمیرا رضایی

مسير دسترسي : ساختمان مرکزی شماره 17، قسمت کلینیک، طبقه همکف، ابتدای راهرو

اطلاعات تماس : داخلي 3395-3422

شرح خدمات :

این واحد کلیه امور مربوط به انجام گرافی های مختلف که از جمله گرافی های ساده، گرافی های رنگی تحت فلوروسکوپی و گرافی های خاص شامل OPG دندان و لترال سفال و ماموگرافی دیجیتال می باشد، را انجام می دهد.

مطالب مرتبط  انجام اعتبار بخشی آزمایشی

واحد سونوگرافی

واحد سونوگرافی در شیفت صبح دایر می باشد که مجهز به دستگاه سونوگرافی داپلر می باشد که در ساعات مقرر آماده ارائه خدمت به بیماران محترم می باشد.

واحد سی تی اسکن

واحد سی تی اسکن بیمارستان خانواده از خرداد ماه سال 1396 به بهره برداری رسید. دستگاه سی تی اسکن این بیمارستان اولین دستگاه در اصفهان می باشد که قابلیت انجام نمونه برداری با استفاده از فلوروسکوپی را دارد. در سی تی اسکن مولتی اسلایس کلیه سی تی اسکن های اندام های داخلی (مغز، ریه، شکم و لگن، عروق ریه) قابلیت بازسازی سه بعدی را دارا می باشد. همچنین بیوپسی تحت گاید سونو نیز در این واحد انجام می شود.

سایر خدماتی که در این مرکز در واحد تصویر برداری انجام می گردد عبارت است از:

 • نمونه برداری (بیوپسی) از کلیه توده ها، ابلیشن توده ها، (ندول تیروئید، لنف آدنوپاتی و …) توسط الکل، گاید وایرگذاری توده های سینه تحت گاید سونوگرافی.
 • کاتتر گذاری جهت تخلیه آبسه و سایر کالکشن های حفره شکم و قفسه سینه و اندام ها تحت هدایت سونوگرافی و در صورت لزوم سی تی اسکن.
 • ابلیشن توده ها توسط ماکروویو و RF تحت گاید سونوگرافی و سی تی اسکن
 • سی تی آنژیوگرافی های اندام ها، گردن، مغز و سی تی آنژیوگرافی عروق ریه جهت بررسی PTE، همچنین در سی تی اسکن مولتی اسلایس این مرکز بازسازی 3D یا سه بعدی قابل انجام می باشد.

سنجش تراکم استخوان:

بیمارستان تخصصی خانواده مجهز به یکی از پیشرفته ترین و به روز ترین دستگاه های سنجش تراکم استخوان BMD Full body در شیفت های صبح و عصر (به غیر از روزهای تعطیل) آماده ارائه خدمت به مراجعین محترم می باشد.

به اشتراک گذاشتن این مقاله:

آخرین اخبار

فهرست