سامانه نوبت دهی : 33033051 - 031  

تلفن : 36201392 - 031

ایمیل : info@khanevadeh-hospital.ir

جراحی ارتوپدی

اعمال جراحی تخصصی ارتوپدی به کمک تیم متخصصین ارتوپدی شناخته شده و متبحر این رشته و با بهره گیری از دانش و تجهیزات به روز در بیمارستان خانواده اصفهان انجام می گیرد


 Arthroscopy

آرتروسکوپی

Arthroscopy آرتروسکوپی روشی است که جراحان ارتوپد از آن برای مشاهده، تشخیص و ترمیم مشکلات درون یک مفصل استفاده می‌کنند.

 

 

Arthrotomy

آرتروتومی

Arthrotomy آرتروتومی نوعی عمل جراحی است. در این عمل جراحی پزشک جراحی با شکاف دادن پوست و سپس کنار زدن عضلات، کپسول مفصلی را برش داده و به فضای درونی مفصل دسترسی پیدا میکند.

 

تعویض مفصل زانو

Total Knee Arthroplasty

تعویض مفصل زانو Total Knee Arthroplasty عمل جراحی ارتوپدی که با استفاده از آن سطوح مفصلی استخوان ران و درشت‌نی در مفصل‌زانو با سطوح مصنوعی جایگزین می‌گردد.

 

 

 آرتروپلاستی

Arthroplasty

آرتروپلاستی Arthroplasty نام نوعی عمل جراحی است که در آن سطوح متحرک مفصلی که بشدت آسیب دیده و خراب شده است برداشته شده تا مفصل بتواند با درد کمتری حرکات خود را انجام دهد.

 

 

Total Hip

توتال هیپ

Total Hipتوتال هیپ نوعی عمل جراحی ارتوپدی است که در آن مفصل خراب ران با یک مفصل مصنوعی جایگرین میشود.

 

 Hallux valgus

هالوکس والگوس

Hallux valgus هالوکس والگوس یا همان کجی شست پا می باشد. هالوکس به معنای شست بوده و والگوس به معنای انحراف به سمت خارج است.

 

Anterior cruciate ligament

لیگامان صلیبی 

Anterior cruciate ligament لیگامان صلیبی آسیب لیگمان زانو ممکن است بصورت فقط یک کشیدگی باشد و یا ممکن است لیگامان دچار پارگی ناقص یا پارگی کامل شود.

 

 برداشتن مینیکس زانو

دو سوم داخلی منیسک، خونرسانی ندارند بنابراین قابلیت ترمیم آسیب را ندارد. این پارگی های پیچیده اغلب در منطقه نازک منیسک هم رخ می دهد. از آنجا که قطعه ها در این محل نمی توانند به هم ترمیم شوند، پارگی های این ناحیه معمولا توسط جراحی برداشته می شوند