سامانه نوبت دهی : 33033051 - 031  

تلفن : 36201392 - 031

ایمیل : info@khanevadeh-hospital.ir

اخبار کرونا

اخبار کرونا

 Powered By AWT Yektaweb
  1. با آشکار شدن وضعیت ما می توانیم تائید کنیم که اصول رهبری و عقل سلیم روز را حمل می کردند
  2. کیفیت رادیوگرافی های خارج دهانی مقطعی که در LUDH در طی همه گیری گرفته شد، از استاندارد طلا فراتر رفته و ۹۲٪ از کل تصاویر درجه ۱ است. گفته شده است که همه گیری COVID-۱۹ فرصتی منحصربه فرد برای تغییر در مراقبت های بهداشتی فراهم می کند. رادیوگرافی داخل دهانی در طول COVID-۱۹ مفید بودن بخارهای خارج دهانی را برجسته کرده است. دوز تابش آن ها نسبت به رادیوگرافی پانورامای مقطعی کمتر است و قابل مقایسه با گازهای داخل دهانی است، درحالی که زمینه دید بیشتری را فراهم می کند. تابش یونیزه امکان آسیب رساندن به بافت انسان، ازجمله تغییر بدخیم کشنده را دارد؛ بنابراین، به حداقل رساندن دوز تابش با حفظ تصاویر تشخیصی برای ایمنی بیمار از اهمیت بالاتری برخوردار است.
  3. در کل ۶۹۱ زن (میانگین سنی ۱۴.۳± ۳/۳۸ سال) که در بخش زنان و زایمان بستری شده بودند ، وارد مطالعه شدند. کاهش نسبی در خانم ها که از ۱۱ مارس تا ۹ آوریل ۲۰۲۰ ارزیابی شد ، ۵۶.۶ درصد بود. (۹۵% confidence interval [CI] ۵۲.۲–۶۱.۱)۵۶.۶% مدت زمان صرف شده در دوره ED نیز در مقایسه با ۱ تا ۳۰ نوامبر سال ۲۰۱۹ به طور قابل توجهی کوتاه تر بود. (P = ۰.۰۲) بیشترین کاهش درد در لگن مشاهده شد که ۶۸.۹ درصد در ۹۱ مورد بود.
  4. ممکن است این بیماری ما را ازنظر اجتماعی از هم دور کند، اما در درازمدت ما را به هم نزدیک تر می کند در زیر فهرستی از مواردی را تجربه کرده ام که باعث می شود فکر کنم مهربانی در پژوهش نیز امکان پذیر است: نامه الکترونیکی کمیته اخلاق دانشگاه من مبنی بر تغییر در درخواست من در یک بازه زمانی دقیق، پس از پیام من این نامه ارسال شد، با "نگران برنامه خود نباشید" پیگیری و انجام می شود. درخواست های قابل انعطاف به افراد داده شد و کار در خانه اجباری شد و انتظارات شغلی با همدلی و تفاهم انجام شد و شغل افراد با خانواده و دوستان جایگزین شد. در ۲۴ مارس، چارچوب تحقیقات انگلیس سیستم ارزیابی کیفیت تحقیقات و منبع استرس زیادی برای دانشگاهیان دانشگاه ایجاد کرد و تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.
  5. در این مطالعه توصیفی مقطعی، دریافتیم که سن، BMI بالا و بیماری انسدادی ریه با COVID-۱۹ شدید در یک جمعیت آفریقایی آمریکایی همراه بوده است. این نتایج پس از تطبیق تجزیه وتحلیل ما برای سن ، جنس و عوارض زمینه ای تأثیرگذار بود. در مطالعات اولیه، چاقی به عنوان یک عامل خطر مستقل برای نوع شدید بیماری ارزیابی نشد. بااین حال ، تجزیه وتحلیل های اخیر در مورد همه گیر COVID-۱۹ در اروپا و ایالات متحده نشان می دهد که چاقی در بین بیماران مبتلابه COVID-۱۹ شدید بسیار شیوع دارد و به عنوان یک عامل خطرناک مستقل شناخته شده برای بیماری شدید تنفسی در ذات الریه ویروسی مانند H۱N۱ ، توجه ویژه به بیماران مبتلابه چاقی ضروری است.
  6. همچنان تست تحمل گلوکز خوراکی تست بهینه برای غربالگری دیابت بارداری محسوب می شود. سایر تست ها اگرچه ویژگی مناسبی دارند اما از حساسیت قابل قبولی برخوردار نیستند.
  7. کارکنان دانشگاه در تمام مقیاس های اندازه گیری نمره پایین تری از دانشجویان داشتند که نشان می دهد در هفته اول محصور بودن به علت کووید ۱۹ کارکنان نسبت به دانشجویان ازنظر روانی کمتر تحت تأثیر قرارگرفته اند.
  8. اگرچه این بیماری حدود ۶ ماه است که شناخته شده است، اما تعداد انتشارات مربوط به ۱۹Covid- تاکنون بسیار زیاد بوده و باگذشت زمان هم بسیار سریع در حال رشد است. منطقی کردن انتشارات علمی توسط محققان، نویسندگان، داوران و انتشارات کتابخانه ها ضروری است.
  9. اگرچه این بیماری حدود ۶ ماه است که شناخته شده است، اما تعداد انتشارات مربوط به ۱۹Covid- تاکنون بسیار زیاد بوده و باگذشت زمان هم بسیار سریع در حال رشد است. منطقی کردن انتشارات علمی توسط محققان، نویسندگان، داوران و انتشارات کتابخانه ها ضروری است.
  10. شناسایی ارتباط بین عفونت covid-۱۹ و گرو خونی ازاین جهت که باعث تصمیم گیری های معناداری در مبارزه با عفونت covid-۱۹ در جمعیت های مختلف با توزیع مختلف گروه های خونی می شود دارای اهمیت است. به طور عمومی، کشورهایی که نسبت افراد با گروه خونی A کمتر است اقتصاد ضعیف تر و منابع بهداشتی درمانی کمتری دارند و وضعیت آنان با قرنطینه تشدید می گردد پس در این کشورها اعمال دیرتر محدودیت ها و محدودیت های سبک تر می تواند منطقی باشد درحالی که در کشورهایی که توزیع افراد با گروه خونی A بیشتر هست می بایست محدودیت های سخت تر و سریع تر اعمال گردد