سامانه نوبت دهی : 33033051 - 031  

تلفن : 36201392 - 031

ایمیل : info@khanevadeh-hospital.ir

اخبار وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

اخبار وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

  1. مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای از تزریق یک میلیون ۲۸۵ هزار دُز واکسن کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد.
  2. رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت جزئیات چهار خدمت اصلی ارائه شده به دانشجویان دوره های دستیاری تخصصی را تشریح کرد.
  3. "مطالعات در زمینه بیماری پرفشاری خون"، "مطالعات پیشگیری و کنترل بیماری ایسکمیک قلبی" و "مطالعات در زمینه ریسک فاکتورهای بیماری های ایسکمیک قلبی و سبک زندگی" به عنوان اولویت‌های یک تا سه مهم‌ترین عناوین پژوهشی حیطه قلب و عروق بر اساس شاخص‌های هفتگانه طی یک ماموریت از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت شناسایی شدند.
  4. وزیر بهداشت ضمن تاکید بر لزوم حرکت به سمت درمان بیمار در منزل، بیان کرد: در دنیا ثابت شده که وقتی بیمار در منزل خود بستری شده و درمان و مراقبت می شود، به خصوص در سنین سالمندی، روند بهبودی را با موفقیت بیشتری طی می کند.
  5. هفتادمین نشست تخصصی ایمنی و سلامت با توجه به اهمیت موضوع ایمنی و سلامت در دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور برگزار شد.
  6. وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت افزایش ارتباط دوستانه کشورها برای ریشه کن کردن کرونا در جهان، گفت: مردم همه کشورها باید سالم باشند.
  7. وزیر بهداشت با بیان اینکه نظام سلامت در جمهوری اسلامی ایران از قوت و قدرت فوق العاده ای برخوردار است، گفت: در سابقه همکاری های حوزه سلامت بین ایران و کشورهای دوست تفاهمات زیادی وجود دارد.
  8. در آستانه برگزاری چهارمین نشست کمیسیون دائمی شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور، یکصد و یازدهمین جلسه کارگروه تخصصی تغذیه و امنیت غذایی با هدف نهایی‌سازی اهداف و مداخلات سند ملی تغذیه و امنیت غذایی و با مشارکت حداکثری دستگاه‌های اجرایی ذی‌نفع برگزار شد.
  9. وزیر بهداشت گفت: یکی از تصمیمات ما در سفر به قم، راه اندازی مرکز واکسیناسیون شبانه روزی در قم است تا ظرف دو سه هفته آینده، واکسیناسیون در قم، سرعت بیشتری بگیرد چون قم، اهمیت ویژه ای دارد و رفت و آمد اتباع خارجی در این شهر، زیاد است.
  10. معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه در دو دهه آینده با بحران سالمندی مواجه خواهیم بود، گفت: توجه به پرستاری جامعه نگر برای عبور از این بحران نقش برجسته و پررنگی خواهد داشت.